הוירוסים באוויר, צריך להתחסן!!!

להבדיל מהוירוסים הותיקים יותר שתלויים באנשים חסרי אחריות כדי להיות מופצים. כיום בעידן הדואר האלקטרוני הוירוסים הללו מפחידים במיוחד משום שמדובר בוירוסים שמסוגלים להפיץ את עצמם באופן אוטומטי ומסוגלים להגיע רחוק מאוד ומהר מאוד . אך אל דאגה,  אפשר להתגונן בפני הוירוסים!
 
כיצד להתחסן? הנה מספר כללים:
 
השתמש באנטי וירוס ועדכן אותו. תוכנות האנטי וירוס הנן האמצעי החשוב ביותר - לא רק לקנות אותן, אלא גם לעדכן אותן. דוגמאות לאנטי וירוסים שתוכל למצוא בארץ הם:
נורטון אנטי וירוס של סימנטק, אי-סייף של אלאדין ואת האנטי וירוס של חברת מקפי. אנטי וירוסים אילו   מזהים כ - 20,000 וירוסים ומתעדכנים. וירוסים חדשים יוצאים כל יום ואם לא תעדכן את האנטי וירוס שלך כל שבוע, תהיה בסכנה! יש אנטי וירוסים שיותר קל לעדכן, ויש כאלה שיותר קשים ודורשים יותר מאמץ... רוב האנטי וירוסים מאפשרים עדכון בחינם למשך שנה לפחות.
 
נהג בזהירות ובמיוחד הזהר מדואר אלקטרוני.
 
אל תסמוך על אף אחד ועל אף תוכנה, רק על האנטי וירוס שלך. אם הוא מזהיר אותך מפני סכנה, השמע לו!  הרבה מאוד וירוסים מופצים בדואר אלקטרוני. הנה מספר אזהרות: נתחיל בטוב, קבצים בסיומת JPG, GIF, BMP, MPEG, MPG, AVI, MOV אינם מסוכנים. הסכנה היא: קבצים שהסיומת שלהם COM  או VBSהנם המסוכנים ביותר וכן קבצים שהסיומת שלהם EXE , BATאו SCR! אל תפתח אותם!! קבצים שהסיומת שלהם היא DOC , XLS , DOT , XLT , PPT מסוכנים...אבל קצת פחות.
 
קובץ חשוד ? הנח לו לעת עתה. ואל תפיץ אותו! אם קיבלתי קובץ שהסיומת שלו "מסוכנת" (אפילו קצת), אני שם אותו בספריה שיצרתי לקבצים חשודים. הספריה מניחה שיש בקובץ וירוס לא מוכר. לאחר חודש , אני בודק את הקובץ פעם נוספת עם האנטי וירוס שעודכן במהלך החודש ורק אם הוא נקי עדיין, אני פותח אותו.  הסיכוי שיהא וירוס הוא קלוש . בשל הסיכוי הזה , עשה משנה זהירות ואל תפיץ אותו הלאה.

זוהי תוכנת האנטי-וירוס הנפוצה של חברת סימנטק.

לכניסה לאתר של חברת סימנטק לחץ כאן

 ואל תשכח….גיבוי.
 
אם אתה מחזיק מידע חשוב על הדיסק, למשל, מסמכי  עבודה, חומר חשבונאי, או תמונות חשובות גיבוי עלול לחסוך הרבה כסף ודיכאון. חשוב לבצע אותו באופן מסודר לפחות פעם בשבועיים... חשוב לזכור… לא לגבות על דיסקטים .

בלי לחץ, בלי מעשים טיפשיים – פשוט תדווח.
 
יכול שתחשוב שיש לך וירוס- אל תלחץ!  אם אתה חושב שיש וירוס , עצור, תבחן את המצב ובמקרה הכי גרוע התקשר לטכנאי מחשבים ובקש עצה מקצועית! ופעל לפי עצתו.

 
 לא תמיד יש לכבות את המחשב, יש וירוסים שיגרמו נזק רב יותר אם נכבה את המחשב ויש כאלה שדווקא השארתו דולק מזיקה - ליתר ביטחון, התקשר לטכנאי.

אתה חושב שאיבדת את כל המידע? לעיתים זה רק לכאורה וניתן לשחזר את רוב או אפילו את כל המידע. אל תעשה שטויות ואל תזרוק את המחשב, תברר לפני. חשוב לדווח על הוירוס שנדבקת בו- באם קיבלת וירוס מחבר  - דווח לו יתכן שהוא איננו מודע לכך שיש לו וירוס וכדאי שיתגונן.  אם נתקלת בוירוס שהרס לך את החיים למרות שהאנטי וירוס שלך לא דיווח לך- דווח ליצרן האנטי-וירוס שלך על המקרה.
 
והכלל הכי חשוב!!!! שמור על הכללים!!!!

.שלום, אורח

סידור וניקוי הדיסק הקשיח
שאלות לתירגול
תחזוקה שוטפת
הכל על וירוסים
אנגלית גיבוי
שאלות לתירגול
היסטוריה שיפור העבודה היומיומית
שאלות לתירגול
אזרחות, אקטואליה וחברה זהה את החומרה במחשב
שאלות לתירגול
כל הזכויות שמורות למערכות מידע אית“ן©