הכתובת היתה על הקיר… הסבר קצר על כתובות באינטרנט

כפי שכבר הזכרנו, לכל אתר יש כתובת הנקראת Uniform Resource Locator , ובקיצור URL . כתובת אינטרנט רגילה נראית כך: Http://www.microsoft.com/ie/download .
קצת הסבר…
  • Http:// - או ביתר פירוט Hypertext Transfer Protocol . זהו פרוטוקול האחראי על העברת ההיפרטקסט, ואיך יעברו הנתונים ברשת.
  • www.microsoft.com - זה נקרא ה – Domain Name .כאשר סיומות שונות מייצגות תחומים שונים למשל: com מייצג תחום מסחרי, gov מייצג אתר ממשלתי ו-edu מייצג את תחום החינוך.
  • /ie/download – אילו שמות ה-תיקייה/קובץ בהם מצוי הדף המבוקש. סיומת htm/ html מסמל שאילו קבצי Hypertext Markup Language . ( לדוג': index.html ).

דרך קיצור…אם נתונה לך הכתובת http://www.microsoft.com יכול אתה להקליד רק microsoft והקש על Enter+Ctrl והדפדפן ישלים את השאר.


גם לכל מחשב יש כתובת:
כתובת במחשב מכונה בשם IP , או בשמה המלא: Interet Protocol .
זוהי סדרת מספרים שניתן בעזרתה לזהות את ספק האינטרנט שלך.
איך הכתובת נראית? הכתובת מורכבת מסדרה של 4 מספרים, הנעים בין 0 – 255 . כתובת כזו המחשב שלך מקבל ברגע שאתה מתחבר אל הרשת.כשאתה רוצה לשלוח למחשב אחר דבר מה , עליך להקליד את כתובתו, בכדי להקל על חייך, ובכדי שלא תצטרך לזכור רשימות של מספרים בעל פה, המירו את המספרים ( IP ) לכתובות מילוליות שקל יותר לזכור. זה נעשה בעזרת ה – Domain Name Server , הידוע בקיצורו: DNS.

.שלום, אורח
מהו האינטרנט
כיצד מתחברים?
יצירת חיגן
מהו דפדפן?
כתובת אינטרנט
חיפוש באינטרנט
הורדות באינטרנט
שאלות לתרגול
מהו דוא"ל?
פתיחת דוא"ל
שיחות ברשת
קניה באינטרנט
שאלות לתרגול
תוכנות חינם
כל הזכויות שמורות למערכות מידע אית“ן©